Bezbariérový dům Abethandicap

Bezbariérový dům Abethandicap

Společnost Abethandicap připravila projekt bezbariérový dům nejen pro své zaměstnance z řad handicapovaných. Minimální nutnost asistence.

Proč projekt bydlení bez bariér. Máme dlouholeté zkušenosti s prací s osobami se zdravotním omezením. Známe i jejich potřeby v oblasti pracovního zázemí, potřeby života s minimální asistencí a mnoho dalších věcí, které jsou pro jejich život důležité. Rozhodli jsme se pro své pracovníky zajistit bezbariérové domy, které budou zároveň i naší regionální kanceláří. Zároveň budou sloužit jako místní komunitní centrum i prostor pro pořádání menších svatebních obřadů.

Více najdete na http://www.vsevid.cz/dum/ nebo na https://www.ceskeprodukty.cz

Bezbariérový dům na stáří

Při realizaci projektu jsme mysleli na všechny aspekty života s asistencí. Nejen handicapovaní lidé, ale i lidé v pozdním věku jsou rádi, když mohou žít bez toho, aby na většinu činností potřebovali pomocníka. Někdo se ale třeba nechce vzdát koupání ve vaně a riziko zlomeniny krčku se tím zvyšuje. Vany s dvířky toto riziko minimalizují. Speciální tělocvična na bázi závěsných systémů udržuje obyvatele domu ve sportovní aktivitě opravdu do pozdního věku. Všichni určitě ocení i komplexnost řešení tohoto domu, tedy nízké provozní náklady, technickými novinkami zajištěná bezúdržbovost pozemku i smysl pro ekologické ohledy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *